Jak poprawnie włożyć papier do drukarki?

Jak poprawnie włożyć papier do drukarki?

Gdy w drukarce skończy się papier, wystarczy włożyć nowy i zapomnieć o sprawie. Tak wydaje się nam na pierwszy rzut oka, jednak rzeczywistość jest zupełnie inna. Otóż od sposobu instalacji papieru w drukarce będzie zależeć jakoś druku. Nieprawidłowe włożenie może natomiast spowodować nawet zacięcie kartek wewnątrz, co będzie wiązało się z koniecznością rozebrania drukarki na czynniki pierwsze.

Podajnik przedni

Większość drukarek biurowych posiada jedynie podajnik papieru z przodu, tuż pod tacką gdzie drukarka podaje nam zadrukowane już kartki. Wkładając papier nawet dokładnie sprawdzić, czy suwaki rozmiaru są ustawione dokładnie tak jak powinny. Inaczej mechanizm pobierający papier nie będzie w stanie zrobić tego w prawidłowy sposób. Nie można też zapomnieć o tym, że papier do drukarki nawet tego samego formatu może różnić się czasami minimalnie. Dlatego też należy skorygować te różnice, poprzez ustawienie suwaków wewnątrz zasobnika. Zapewni nam to bezproblemowe działanie drukarki, najlepszą jakość wydruku i brak zacięć papieru w prowadnicach.

Podajnik tylny

Niektóre drukarki posiadają dodatkowo możliwość podawania papieru również od tyłu. Tutaj wkładanie nowego papieru jest bardzo łatwe, nie mamy też tak dużej ilości regulacji do wykonania. Trzeba jednak wciąż pamiętać, że należy wyregulować szerokość strony i dostosować ją dokładnie do posiadanego papieru. W ten sposób również będziemy mogli uniknąć zacięć i uszkodzenia mechanizmu tylnego podajnika. Pamiętajmy też, że z tyłu nie możemy umieścić tak wielu kartek, jak w podajniku przednim.

Mamy nadzieję, że po zapoznaniu się z naszym poradnikiem każdy będzie potrafił poprawnie załadować nowy papier do drukarki. Ta prosta i niewymagająca z pozoru tłumaczenia czynność jest bowiem bardzo ważna. Nie tylko zależy od niej jakość druku, ale również sprawność techniczna samej drukarki.