Papier do drukarki – na jaki się zdecydować?

Papier do drukarki – na jaki się zdecydować?

Papier do drukarki to artykuł, jakiego nie może zabraknąć w żadnej spółce. Kopiowanie i drukowanie dokumentacji jest konieczne zarówno w niewielkim biurze, jak również w dużej firmie. Odpowiedniej klasy papier to pewność odporności i komfortu pracy. Na rynku odnajdziesz dużo typów papieru ksero oraz do wydruków. Najistotniejsze jest dobre dostosowanie artykułu do danego wykorzystania – na odmiennym papierze drukujemy formalne zaproszenia, pozostałego wykorzystamy do kopiowania umów z pracownikami.

Format papieru ksero

Rozpocznijmy od formatu papieru ksero do drukarki. Papier poświęcony do normalnego użytku ma wymiar A4. Taki wymiar doskonale sprawdza się przy większości drukarek oraz kopiarek. Pozostałe wymiary stosuje się do przeznaczeń określonych – wówczas możemy dobrać papier o wielkości tradycyjnego zdjęcia, więc A6, (100×150 mm), papier A3 (297×420 mm), A5 (148×210 mm), natomiast również kupować papier wielkoformatowy do wielkich drukarek oraz ploterów. Propozycja jest duża. Nabywając papier, możemy zobaczyć, ile arkuszy ma jedna ryza. W wypadku papieru wielofunkcyjnego będzie to głównie 200, 250 czy 500 sztuk. Papier fotograficzny możemy kupić na arkusze, nie musimy płacić za całą ryzę.

Papier do druku czarnobiałego

Najwięcej papieru wykorzystujemy do druku listów transportowych, jakie dzień później dochodzą do niszczarki. U ciebie także to tak wygląda? Wcale nas to nie zaskakuje, to harmonogram pracy w większości spółek. Do standardowego druku starczy podstawowy papier biurowy. Papier C choć jest tani to natomiast szybciej niszczy drukarkę oraz może w niej się zaciąć. To poprzez jego zanieczyszczenie – małe części, jakie zostały na jego przestrzeni po produkcji. Więc nadaje się do jednostronnego druku w niewielkich liczbach. Jeżeli drukujesz więcej aniżeli 250 kartek dziennie zalecamy dobrać odmienny papier.